Na całość procesu monitorowania jakości w Frugola składają się:
Sprawdzenie dostawcy.
Przeprowadzamy audyt wg. standardów UE. Dzięki temu wiemy czy nasz przyszły dostawca może spełniać wymagane warunki produkcyjne i wysoką jakość produktów.
Dokładna ocena produktów.
Na podstawie testów, wybieramy produkty, które spełniają wysokie wymagania co do wyglądu jak i jakości produktu.
Kontrolowanie produktów.
Codziennie osoby pakujące owocowe boxy sprawdzają i monitorują jakość produktów. Sortują tak, aby w Państwa skrzynkach znalazły się tylko te najlepsze sztuki.
Monitoring dostawcy.
Sprawdzamy stan sanitarny i techniczny zaplecza naszych kontrahentów, a także ich certyfikaty.
Dla zapewnienia naszym klientom najwyżej jakości świadczonych usług jak i bezpieczeństwa oraz w trosce o naszą planetę do współpracy wybieramy dostawców którzy posiadają różne certyfikaty.
Certyfikat Global GAP to światowy standard dobrych praktyk rolniczych i produkcyjnych, adresowany do producentów rolnych. Dotyczy on: zastosowania najwyższego bezpieczeństwa żywności, właściwego stosowania i przechowywania środków ochrony roślin, pasz, techniki upraw, nawadniania, postępowania z odpadami, bezpieczeństwa i dobrobytu pracowników, bezpieczeństwa środowiska i ograniczenia do minimum stosowanie nawozów.
GlobalGAP objęty jest cały łańcuch produkcji – od momentu wysiewu począwszy, przez pielęgnację upraw, zbiory, aż do ostatecznego produktu. Jest to sposób na zwiększenie wydajności działalności rolniczej oraz zwiększenie zaufania konsumentów. Posiadanie certyfikatu to ponadto mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia nieprawidłowości związanych z bezpieczeństwem produkowanej żywności.
Less co2 - Frugola stara się jak najbardziej ograniczyć emisję co2. Korzystamy tylko z nowoczesnej floty, dzięki temu jest mniejsze zużycie paliwa i emisja spalin. Trasy dostaw przygotowujemy tak, aby każdy samochód przebył jak najkrótszą i najbardziej optymalną logistycznie drogę. Posiadamy 100 % floty zgodnej z normą conajmniej Euro 5. Do 2026 r. planujemy, aby połowa naszych samochodów dostawczych była elektryczna. Ograniczamy emisję CO2 do atmosfery poprzez oszczędzanie energii pobieranej przez wszelkie urządzenia elektryczne w naszym biurze i magazynie. Wybieramy żarówki i sprzęty tylko te energooszczędne. Frugola ma w pełni elektroniczny obieg dokumentów, dzięki temu zaoszczędziliśmy środowisku emisji ok .7 kg CO2 rocznie. Segregujemy starannie odpady i bierzemy aktywnie udział w akcjach pro środowiskowych.
Certyfikat Plastic Free - wyróżniamy dwa rodzaje przyznawania:
a) PLASTIC FREE TRUST MARK – oznaczamy nim produkty i opakowania niezawierających plastiku,
b) COMMITMENT MARK – przeznaczony jest dla przedsiębiorstw, które chcą u siebie zastosować zamiar redukcji tworzyw sztucznych. W naszej firmie już dawno wprowadziliśmy drewniane skrzynki i wiklinowe kosze oraz ekologiczne i biodegradowalne kubki na krojone warzywa i bakalie. Frugola plastikowi mówi stanowcze NIE!
Certyfikaty Biodegradowalności - Certyfikaty te zapewniają, że dany materiał jest biodegradowalny, czyli ulega naturalnemu procesowi rozkładu. W zależności od środowiska i warunków w nim panujących proces ten zachodził będzie szybciej lub wolniej. Wyróżniamy 4 rodzaje certyfikatów biodegradowalności:
a) OK biodegradable SOIL - Gwarancja biodegradowalności w glebie dla produktów rolnych i ogrodniczych
b) OK biodegradable MARINE - Gwarancja biodegradowalności w wodzie morskiej
c) OK biodegradable WATER - Gwarancja biodegradowalności produktów w środowisku wody słodkiej
Certyfikat ECO Friendly - to certyfikat dla producentów, którzy promują produkty przyjazne dla środowiska. Zawartość materiałów do recyklingu, wykorzystanie materiałów innych niż niebezpieczne i wydajność energetyczna są priorytetem. Środowisko jest ważnym czynnikiem pokazującym trwałość i lojalność wobec marki. Chcą stosować produkty przyjazne środowisku. ECO Friendly to produkt ekologiczny, certyfikowany zgodnie z przepisami, od momentu siewu, po zbiory i do momentu aż trafi do rąk konsumenta. We wszystkich procesach produkcyjnych jest wolny od szkodliwych dla zdrowia ludzkiego środków chemicznych czy dodatków. Konsument wybierając produkty ze znaczkiem ECO Friendly, wspiera prawo do spożywania zdrowych produktów pod względem zdrowia psychicznego i fizycznego oraz prawa do bezpieczeństwa żywnościowego. Zachowane są zasoby naturalne, zwłaszcza gleba, woda i energia. Natura jest wykorzystywana w sposób zrównoważony. Ekosystem nie jest uszkodzony. Różnorodność biologiczna jest zachowana. Dzięki temu dba o świat w jakim będą żyć przyszłe pokolenia
Fair Trade -produkt oznaczony tym symbolem powstał zgodnie z zasadami sprawiedliwego handlu. Certyfikat, który wspiera rolników w podnoszeniu wydajności i jakości plonów. Przyznawany jest tylko rolnikom, którzy stosują sprawiedliwą cenę skupu umożliwiającą pokrycie kosztów zrównoważonej produkcji oraz przeznaczają środki na inwestycje w rozwój lokalnych społeczności. Dzięki temu certyfikatowi ludzie dostają godziwe wynagrodzenie za pracę, koniec z wyzyskiem biednych, rolnicy dzięki środkom z Fair Trade mogą inwestować w rozwój. Certyfikat ten sprzyja stosowaniu praktyk rolnych, które uwzględniają potrzeby lokalnego środowiska i walczą ze skutkami zmian klimatu. Poprawiła się też rola w kobiet w biednych krajach. Konsument, który kupuje towar z tym certyfikatem ma pewność, że dostaje produkty wysokiej jakości, bez GMO, a w dodatku pomaga zwalczać ubóstwo w krajach Południa.